loader

Dr. Dt. Reyhan Ülgen

Dr. Dt. Reyhan Ülgen orta öğrenimini Ankara’da Özel Yükseliş Lisesi’nde tamamladı.  Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1994 yılında mezun oldu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı’nda doktora çalışmalarına başladı. Doktora eğitimi sırasında çeşitli kliniklerde çalıştıktan sonra 1998 yılında Ankara’da kendi kliniğini açtı.

2000 yılında ‘Farklı Yapıştırma Simanlarının Diş Pulpasında Oluşturabileceği Değişikliklerin Histopatolojik Olarak İncelenmesi’ konulu doktora tezini sunduktan sonra üniversiteden ayrıldı ve kendi kliniğinde hasta tedavisine devam etti.2002-2007 yılları arasında önce Ankara, sonra İstanbul’da uluslararası 3M firmasının dental bölümünde ürün uzmanı olarak çalıştı. 2008 yılında İstanbul’da Levent’te özel bir klinikte protez uzmanı olarak çalıştı.
Özel Bir İnci Bahçeşehir Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği’nin kurulmasında da görev alan Dr. Dt. Reyhan Ülgen, polikliniğin açılmasıyla birlikte Başhekim ve Protez Uzmanı olarak 5 yıldır görev yapmaktadır.
Türk İmplantoloji Derneği, International Congress of Oral Implantologists, Estetik Dişhekimliği Akademisi Derneği, İstanbul Diş Hekimleri Odası ve Türk Diş Hekimleri Birliği’ne üye olan Dr. Dt. Reyhan Ülgen’in, zirkon kaplamalar ve köprüler, lamina ve implant uygulamaları ile estetik dolgular ilgi alanlarıdır. Çok iyi derecede İngilizce ve az düzeyde Almanca bilmektedir.